Jak leasing to do Majstra.
Pon–Pt 8:00–18:00 WhatsApp +48 780 591 091
Ranking

Ranking nowych pick-upów 2026 do codziennego użytku

Osiem nowych pick-upów z polskich salonów, porównanych pod jazdę na co dzień: moc, spalanie, wyposażenie, cena i gwarancja. Do tego nasze realizacje z Rangerami i BYD Shark, który dopiero wjeżdża do Europy.

Ford Ranger 2.3 PHEV Stormtrak z boku przed salonem Forda
Ford Ranger 2.3 PHEV z naszej realizacji. Zwycięzca rankingu na co dzień.

Na co dzień wygrywa Ford Ranger z napędem 2.3 PHEV. Ma 281 KM, ciągnie 3,5 tony, krótkie trasy przejedzie na prądzie, a w wersji XLT kosztuje od 154 900 zł netto. Poniżej cała ósemka, tabela do porównania i nasze realizacje z Rangerami.

Ranking ułożyliśmy pod jazdę codzienną, a nie pod rajd po błocie. Pick-up ma dojechać do klienta, na budowę i z rodziną nad jezioro. Dlatego liczyły się moc, spalanie, wyposażenie w cenie, gwarancja i przyczepa do 3,5 tony. Ceny są netto, z cenników importerów aktualnych 3 listopada 2026 roku. Testów drogowych nie robiliśmy. Ocena opiera się na danych producentów i na autach, które finansujemy klientom.

Ranking pick-upów 2026 w jednej tabeli

#ModelNapędMocUciągŁadownośćCena od nettoGwarancja
1Ford Ranger 2.3 PHEVbenzyna + prąd, 4x4281 KM3500 kgdo 1038 kg154 900 zł2 lata
2KGM Nowy Musso Granddiesel 2.2, 4x4202 KM3500 kg (automat)do 1085 kg119 900 zł5 lat / 100 tys. km
3Volkswagen Amarokdiesel 3.0 V6, 4x4240 KM3500 kgdo 944 kg235 010 zł5 lat
4Toyota Hiluxdiesel 2.8 + 48V, 4x4204 KM3500 kgdo 1065 kg169 900 zł3 lata / 100 tys. km
5JAC T9diesel 2.0, 4x4163 KM3500 kg970 kg129 900 zł5 lat / 150 tys. km
6Isuzu D-Maxdiesel 2.2, 4x4163 KM3500 kgdo 1115 kg127 950 zł5 lat / 100 tys. km
7Maxus eTerron 9elektryczny, 4x4436 KM3500 kg620 kg235 900 zł8 lat / 200 tys. km
8Foton Tunland V9diesel 2.0 + 48V, 4x4do 175 KM3500 kg740 kg169 900 zł3 lata / 100 tys. km

Cena od to najtańsza wersja w cenniku, czasem z pojedynczą kabiną albo bez automatu. Ładowność zależy od wersji i zabudowy, a w dokumentach konkretnego auta bywa niższa. Przed zakupem sprawdź ją w karcie egzemplarza.

1 Ford Ranger 2.3 EcoBoost PHEV

Biały Ford Ranger PHEV przed salonem Forda
Ranger 2.3 PHEV Pana Jakuba przed salonem Forda. Zdjęcie z naszej realizacji.

Ranger to najczęściej rejestrowany pick-up w Polsce. Od stycznia do września 2026 roku miał 40% segmentu, a co piąty nowy Ranger miał już napęd plug-in. Wersja PHEV łączy benzynowe 2.3 EcoBoost z silnikiem elektrycznym. Razem dają 281 KM i 697 Nm, więcej niż diesel V6 w tym samym aucie.

W praktyce wygląda to tak: bateria 11,8 kWh wystarcza na około 43 km jazdy na prądzie według WLTP. Jeśli codziennie dojeżdżasz kilkanaście kilometrów i ładujesz auto w nocy, silnik benzynowy pracuje głównie w trasie. Cennik Forda podaje dla PHEV 6,3 l/100 km. Ranger z dieslem V6 ma w tym samym cenniku 10,3 l/100 km. Hybryda nie zabrała przy tym Rangerowi tego, za co kupuje się pick-upa: uciąg to nadal 3500 kg, a ładowność XLT PHEV to 1038 kg.

Ford Ranger PHEV z przyczepą na tle gór
Ranger PHEV ciągnie przyczepę do 3500 kg, tyle samo co diesel. Fot. Ford Polska, materiały prasowe.
Komora silnika Forda Rangera 2.3 EcoBoost PHEV
Pod maską benzynowe 2.3 EcoBoost, które współpracuje z silnikiem elektrycznym.
Pionowy ekran 12 cali w Fordzie Rangerze
Pionowy ekran 12 cali jest w standardzie już w XLT.

Wyposażenie zaczyna się wysoko. Już podstawowe XLT PHEV ma 12-calowy ekran SYNC 4A, cyfrowe zegary, bezprzewodowe CarPlay i Android Auto, aktywny tempomat Stop&Go, kamerę cofania, czujniki z przodu i z tyłu oraz dwustrefową klimatyzację. Wyżej są Limited, Wildtrak, Platinum i MS-RT. Za 7 600 zł netto dochodzi Pro Power Onboard, czyli gniazda 230 V w kabinie i na skrzyni, o mocy do 6,9 kW. Z nich zasilisz elektronarzędzia na budowie bez agregatu.

Moc
281 KM, 697 Nm
Na prądzie
do 43 km WLTP
Uciąg
3500 kg
Ładowność
940–1038 kg
Cena od
154 900 zł netto
Euro NCAP
5 gwiazdek (2022)

Dla kogo: dla firmy, która jeździ codziennie krótsze trasy, może ładować auto i chce pick-upa z dobrym wyposażeniem bez dopłat. Rabat potrafi tu być duży, więc warto porównać oferty kilku salonów.

Na co uważać: podstawowa gwarancja Forda to 2 lata, dłuższą ochronę kupuje się w pakiecie Ford Protect. Wynik Euro NCAP z 2022 roku dotyczy Rangera z dieslem. Przy rzadkim ładowaniu spalanie będzie wyższe niż w cenniku.

Nasze Rangery: cztery historie z ostatnich miesięcy

Szary Ford Ranger Wildtrak PHEV w serwisie Forda
Ranger Wildtrak PHEV Pana Marcina przed odbiorem.

Rabat 74 755 zł na Wildtraku PHEV. Pan Marcin z Gdańska prowadzi gospodarstwo. Ranger Wildtrak 2.3 PHEV kosztował w katalogu 261 255 zł netto. Wynegocjowaliśmy 186 500 zł netto, a dochód gospodarstwa potwierdziliśmy na podstawie KPiR. Umowę podpisał przez Autenti. Cała historia Pana Marcina.

Anulowane zamówienie i Stormtrak taniej o 72 188 zł. Pan Jakub zamówił najmocniej wyposażonego Rangera PHEV. Potem Ford anulował większość zamówień na Stormtraki, także jego. Mieliśmy drugi egzemplarz, więc Pan Jakub odebrał auto za 205 447 zł netto zamiast 277 635 zł, z wpłatą 10%. Jak to się udało.

Raptor bez wpłaty. Salon dawał zgodę od 10% wpłaty, a Pan Szymon nie chciał zamrażać gotówki. Po kilku telefonach miał finansowanie bez wpłaty i decyzję tego samego dnia. Raptor Pana Szymona.

Wykup 50% w leasingu operacyjnym. Oferty dla Pana Piotra kończyły się na 35–40% wykupu. Znaleźliśmy instytucję, która dała 50% przy Wildtraku za 178 000 zł netto zamiast 225 850 zł. Szczegóły umowy.

2 KGM Nowy Musso Grand

Dwa brązowe KGM Musso na drodze
KGM Musso w wersji na 2026 rok. Fot. KGM, materiały prasowe.

Musso to dawny SsangYong, dziś pod marką KGM. W Polsce sprzedawana jest długa wersja Grand, w nowym wydaniu na 2026 rok. Diesel 2.2 ma 202 KM, prawie tyle co nowy Hilux. Do tego Musso ma najniższą cenę w rankingu, bo wersja Joy z manualną skrzynią startuje od 119 900 zł netto, i 5 lat gwarancji.

Na co dzień najlepiej wybrać automat. Tylko z nim Musso ciągnie 3500 kg (z manualem 2600 kg) i ma 441 Nm. Sensowna wersja Adventure z automatem kosztuje 138 905 zł netto. W środku są dwa ekrany 12,3 cala, bezprzewodowe CarPlay i Android Auto, a w wyższych wersjach kamery 360°, wentylowane fotele i podgrzewana tylna kanapa. Skrzynia ma 1262 litry i mieści europaletę.

Moc
202 KM, 441 Nm (automat)
Spalanie WLTP
9,2–9,9 l/100 km
Uciąg
3500 kg z automatem
Ładowność
do 1085 kg (resory)
Cena od
119 900 zł netto
Gwarancja
5 lat / 100 tys. km

Dla kogo: dla kogoś, kto liczy każdą złotówkę, ale nie chce rezygnować z mocy i wyposażenia. Najwięcej auta za najmniejsze pieniądze w tej ósemce.

Na co uważać: ładowność powyżej tony ma tylko wersja na resorach piórowych. Wersja z komfortowym zawieszeniem 5-link przewiezie mniej. Wyniku Euro NCAP dla nowego Musso nie znaleźliśmy.

3 Volkswagen Amarok

Niebieski Volkswagen Amarok Aventura na skałach
Amarok Aventura, najwyższa wersja. Fot. Volkswagen Samochody Dostawcze, materiały prasowe.

Amarok drugiej generacji powstaje na bazie Rangera, ale ma własne nadwozie i wnętrze. W Polsce jest dostępny tylko z dieslem 3.0 V6: 240 KM, 600 Nm, 10-biegowy automat i stały napęd 4MOTION. To najbardziej dopracowany, ale też najdroższy diesel w rankingu. Wersja Style kosztuje 235 010 zł netto.

W zamian dostajesz 5 lat gwarancji, matrycowe światła IQ.Light, ponad 25 systemów wspomagania i skrzynię, w której między nadkolami europaleta mieści się w poprzek. Amarok ma 5 gwiazdek Euro NCAP z 2022 roku. VW prowadzi teraz wyprzedaż rocznika 2026, więc część aut jest dostępna od ręki.

Moc
240 KM, 600 Nm
Spalanie WLTP
10,1–10,4 l/100 km
Uciąg
3500 kg
Ładowność
766–944 kg
Cena od
235 010 zł netto
Gwarancja
5 lat

Dla kogo: dla kogoś, kto chce mocnego diesla V6 z 10-biegowym automatem, 5 lat gwarancji i nie zamierza ładować auta.

Na co uważać: cena. Za wersję Style zapłacisz o około 80 tys. zł netto więcej niż za Rangera XLT PHEV, a spalanie jest wyraźnie wyższe.

4 Toyota Hilux

Żółta Toyota Hilux Hybrid 48V Invincible
Nowy Hilux 2.8 Hybrid 48V w wersji Invincible. Fot. Toyota Motor Europe, materiały prasowe.

Hilux dziewiątej generacji wszedł do salonów w 2026 roku. Diesel 2.8 dostał układ miękkiej hybrydy 48V i ma teraz 204 KM i 500 Nm. Pierwszy raz w historii Hiluxa jest elektryczne wspomaganie kierownicy. Wersja Live kosztuje 169 900 zł netto i ma w standardzie aktywny tempomat, monitorowanie martwego pola oraz bezprzewodowe CarPlay.

Toyota sprzedaje też Hiluxa elektrycznego od 229 900 zł netto. Ma 196 KM, baterię 59,2 kWh i 255 km zasięgu WLTP, ale ciągnie tylko 1600 kg, a ładowność spada do około 715 kg. To auto dla firmy, która jeździ po mieście i nie wozi ciężkich przyczep.

Szara elektryczna Toyota Hilux nad jeziorem
Elektryczny Hilux ma ten sam rozmiar skrzyni co diesel, ale mniejszą ładowność. Fot. Toyota Motor Europe, materiały prasowe.
Moc
204 KM, 500 Nm
Spalanie WLTP
10,0–10,2 l/100 km
Uciąg
3500 kg (elektryk 1600 kg)
Ładowność
1035–1065 kg
Cena od
169 900 zł netto
Gwarancja
3 lata, do 10 lat z Toyota Relax

Dla kogo: dla kogoś, kto chce pick-upa na lata i ceni sieć serwisów Toyoty. Toyota Relax przedłuża ochronę do 10 lat przy przeglądach w ASO.

Na co uważać: nowy Hilux nie ma jeszcze wyniku Euro NCAP, tylko australijskie 5 gwiazdek ANCAP. Na stronie Toyoty są też tańsze Hiluxy poprzedniej generacji z zapasów. Sprawdź, którą generację wycenia salon.

5 JAC T9

JAC T9 to jedna, bogato wyposażona wersja za 129 900 zł netto, z lakierem metalizowanym w cenie. Ma ekoskórę, podgrzewane i elektrycznie regulowane fotele, szyberdach, kamerę 360°, automatyczną klimatyzację i ładowarkę indukcyjną. Gwarancja to 5 lat albo 150 tys. km.

Napęd jest skromniejszy: diesel 2.0 o mocy 163 KM, 410 Nm i 8-biegowy automat. Wystarczy do jazdy na co dzień, ale z przyczepą 3,5 tony auto będzie pracowało ciężej niż Ranger czy Musso. Hak jest w cenniku opcją, choć w obecnej promocji importer daje go gratis.

Moc
163 KM, 410 Nm
Spalanie WLTP
9,7 l/100 km
Uciąg
3500 kg
Ładowność
970 kg
Cena
129 900 zł netto
Gwarancja
5 lat / 150 tys. km

JAC Polska nie udostępnia zdjęć prasowych do pobrania. Galerię T9 zobaczysz na stronie importera.

Dla kogo: dla firmy, która chce pełnego wyposażenia bez wybierania pakietów i dużo jeździ, więc liczy kilometry gwarancji.

Na co uważać: T9 nie ma wyniku Euro NCAP, importer powołuje się na 5 gwiazdek ANCAP z 2024 roku. Marka dopiero buduje sieć serwisów, więc sprawdź, jak daleko masz do najbliższego dealera.

6 Isuzu D-Max

Szare Isuzu D-Max 2026 nad wodą
Isuzu D-Max na 2026 rok z silnikiem 2.2. Fot. Isuzu Polska, materiały prasowe.

D-Max na 2026 rok dostał większy silnik 2.2 (163 KM, 400 Nm) i nowy 8-biegowy automat. To najbardziej robocze auto w tym rankingu. Jest w trzech nadwoziach, z pojedynczą, przedłużoną i podwójną kabiną, w 20 konfiguracjach. Najtańsza wersja z pojedynczą kabiną kosztuje 127 950 zł netto, a podwójna kabina LS z napędem 4x4 i automatem 164 950 zł netto.

Isuzu dokłada dużo systemów bezpieczeństwa w każdej wersji: aktywny tempomat, hamowanie awaryjne z asystentem skrętu, kamerę monitorującą kierowcę i kamerę cofania. Do raty leasingowej można dopisać pakiet serwisowy ISUZU Care+, na przykład 60 tys. km albo 60 miesięcy za 6 400 zł netto.

Moc
163 KM, 400 Nm
Spalanie
8,5–9,1 l/100 km
Uciąg
3500 kg
Ładowność
983–1115 kg
Cena od
127 950 zł netto
Gwarancja
5 lat / 100 tys. km

Dla kogo: dla firmy, która potrzebuje auta do pracy, często z zabudową, i chce wybrać kabinę oraz skrzynię pod konkretne zadanie.

Na co uważać: na co dzień D-Max jest twardszy i wolniejszy od aut z czołówki. 5 gwiazdek Euro NCAP pochodzi z 2022 roku i dotyczy wcześniejszego silnika 1.9.

7 Maxus eTerron 9

Maxus eTerron 9 na moście w mieście
Elektryczny Maxus eTerron 9. Fot. RSA Polska / Maxus, materiały prasowe.

Importer nazywa eTerron 9 pierwszym w Europie elektrycznym pick-upem 4x4. Dwa silniki dają 436 KM i 700 Nm, a sprint do setki trwa 5,8 s. Bateria ma 102 kWh i według WLTP wystarcza na 430 km. Pod przednią maską jest dodatkowy bagażnik na 236 litrów, a gniazdo V2L zasili narzędzia z baterii auta. Euro NCAP dał mu 5 gwiazdek w 2024 roku.

Ograniczeniem jest ładowność: 620 kg, najmniej w rankingu. Uciąg wynosi 3500 kg, ale z ciężką przyczepą zasięg elektryka spada wyraźnie. Promocyjna cena wersji Luxury to 235 900 zł netto do końca 2026 roku.

Moc
436 KM, 700 Nm
Zasięg WLTP
430 km
Uciąg
3500 kg
Ładowność
620 kg
Cena od
235 900 zł netto
Gwarancja
8 lat / 200 tys. km

Dla kogo: dla firmy, która ma gdzie ładować, jeździ głównie po okolicy i chce elektryka, który nadal wygląda i pracuje jak pick-up.

Na co uważać: mała ładowność i wysoka cena. Zapytaj dealera, czy 8 lat gwarancji obejmuje całe auto, czy tylko baterię, bo strona importera tego nie rozdziela.

8 Foton Tunland V9

Czarny Foton Tunland V9 przed budynkiem
Foton Tunland V9 ma 5,62 m długości. Fot. Foton LCV España, materiały prasowe.

Tunland V9 to największe auto w zestawieniu: ma 5,62 m długości. Napęd to diesel 2.0 z miękką hybrydą 48V, automat ZF o 8 biegach i napęd 4x4 z blokadami obu mostów. Wersja Ultra kosztuje u dealerów 169 900 zł netto i ma ekran 12,3 cala, ekoskórę oraz wentylowane fotele.

Na ostatnie miejsce zepchnęły go braki, nie samo auto. Gwarancja to 3 lata albo 100 tys. km, ładowność 740 kg, a w Polsce trudno ustalić, kto jest oficjalnym importerem marki. Euro NCAP Tunlanda nie testował.

Moc
do 175 KM, 450 Nm
Długość
5,62 m
Uciąg
3500 kg
Ładowność
740 kg
Cena
169 900 zł netto
Gwarancja
3 lata / 100 tys. km

Dla kogo: dla kogoś, kto chce dużego pick-upa z bogatym wyposażeniem i nie boi się młodej marki.

Na co uważać: przy niszowej marce instytucja leasingowa ostrożniej liczy wartość auta na koniec umowy. Przy wysokim wykupie może poprosić o wyższą wpłatę.

BYD Shark: na którym miejscu by wylądował?

Niebieski BYD Shark w studiu
BYD Shark z napędem plug-in. Fot. BYD, materiały prasowe.

BYD pokazał w Europie pick-upa Shark z napędem plug-in. Ma 436 KM, 650 Nm, baterię 32,2 kWh i według niemieckiego komunikatu 90 km zasięgu na prądzie, dwa razy więcej niż Ranger PHEV. Średnie spalanie WLTP to 3,5 l/100 km, a z rozładowaną baterią 9,6 l. BYD podaje 5 gwiazdek Euro NCAP z października 2026 roku.

W Niemczech sprzedaż ma ruszyć w połowie pierwszego kwartału 2027 roku, w reszcie Europy w pierwszej połowie 2027. Polskiej ceny i daty jeszcze nie ma. Ładowność to 790 kg, a uciąg BYD podaje różnie: 3500 kg w Niemczech i 2500 kg w Wielkiej Brytanii.

Naszym zdaniem Shark może powalczyć o drugie miejsce, a przy dobrej cenie nawet z Rangerem. Zdecydują polska cena, uciąg w polskiej homologacji i gwarancja. A Ty jak myślisz, na którym miejscu by wylądował? Napisz nam albo zadzwoń do Bartosza.

Pick-up w leasingu: co sprawdzić przed podpisaniem

  • Cenę po rabacie, nie z cennika. Przy Rangerach schodziliśmy po 72–75 tys. zł netto od ceny katalogowej.
  • Wykup. Wysoki wykup obniża ratę, ale nie każda instytucja go da przy pick-upie. Przy Wildtraku Pana Piotra rynek dawał 35–40%, a my znaleźliśmy 50%.
  • Wpłatę. Da się zacząć od 0%. Raptor Pana Szymona poszedł bez wpłaty, choć salon chciał 10%.
  • Ładowność egzemplarza. Zabudowa, hak i roleta zmniejszają ładowność z cennika. Sprawdź ją w dokumentach konkretnego auta.
  • Markę i wartość na koniec umowy. Przy nowych markach z Chin instytucje ostrożniej liczą wykup. Zapytaj o niego przed wyborem modelu.

Pick-upy finansujemy nowe i używane, z salonu i od osoby prywatnej. Wszystko o warunkach jest na stronie leasing pick-upów i terenówek, a ratę przybliżysz w kalkulatorze leasingu. Jeśli wybierasz pick-upa pod konkretną pracę, przeczytaj też nasze porównanie pick-upów do firmy z filtrem po uciągu i napędzie.

Pytania o ranking pick-upów

Który pick-up jest najtańszy w 2026 roku?

W tym rankingu KGM Nowy Musso Grand: od 119 900 zł netto za wersję Joy z manualną skrzynią. Z automatem i uciągiem 3,5 tony kosztuje od 128 455 zł netto.

Który pick-up najmniej pali?

Z aut dostępnych w Polsce Ford Ranger PHEV: 6,3 l/100 km według cennika Forda i do 43 km na samym prądzie. Diesle w rankingu mają w cennikach od 8,5 do 10,4 l/100 km. Elektryczne Maxus eTerron 9 i Hilux nie palą wcale, ale trzeba je ładować.

Czy pick-up elektryczny pociągnie przyczepę 3,5 tony?

Maxus eTerron 9 tak, według importera do 3500 kg. Elektryczny Hilux ciągnie najwyżej 1600 kg. Pamiętaj, że z ciężką przyczepą zasięg elektryka wyraźnie spada.

Czy weźmiecie w leasing pick-upa chińskiej marki?

Tak. JAC, Maxus czy Foton finansujemy tak samo jak inne auta, choć instytucja może ostrożniej liczyć wykup. Bartosz od razu powie, która instytucja da przy danym modelu najlepsze warunki.

Ile kosztuje Wasza pomoc przy leasingu pick-upa?

Nic. Wynagrodzenie płaci nam instytucja leasingowa, z którą podpiszesz umowę. Nie doliczamy niczego do raty.

Kontakt

Sprawdź ofertę

Zadzwoń albo zostaw numer. Bartosz odzywa się zwykle w 15 minut w godzinach pracy.

Sprawdź ofertę

Wypełnienie zajmuje 20 sekund. Resztę załatwiamy my.

Jak mamy się odezwać?
Bez zobowiązań Odzywamy się w 15 minut Nic nie kosztuje

Jak leasing to do Majstra.

Jedno zapytanie. 16 instytucji. Jedna osoba, która prowadzi sprawę do końca.

Bartosz oddzwoni w 15 minut Zadzwoń Sprawdź ofertę